ATELIER FAUNI. figurer, 2 st, "Torvinokka" och "Sumppi", textil och läder, Finland, 1900-talets mitt.

3016046. ATELIER FAUNI. figurer, 2 st, "Torvinokka" och "Sumppi", textil och läder, Finland, 1900-talets mitt.

Höjd ca 9 samt 16 cm.

Sumppi saknar en arm, bruksslitage, fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 9 samt 16 cm.

Antal besök: 298