NASREEN QURESHI. Dans i fältet.

3015701. NASREEN QURESHI. Dans i fältet.

Nasreen Qureshi, Dancing in the Field, olja på duk, 1968, signerad och daterad nere till höger, på ramomslaget med etiketter av ”Nishat Picture House”, Lahore, ca. 89,5 x 152,5 cm, med ram ca. 92,2 x 155,2 cm.

Pakistansk konstnär/konstnär.

Något mörkare, ibland gnidad i kanterna. Ram med tecken på slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Pakistansk konstnär/konstnär.

Antal besök: 229