Bord med två utdragsskivor, höjd 73,5 cm, längd 118 exkluisve utdragsskivor, utdragsskicka 34,5 cm/st, bredd 82 cm.
Stolar med tygklädd sits och rottingrygg.
Slitage, fläckar, förekomst av repor, fläckar på sitsar.