MARIA INNOCENTIA HUMMEL. Figurin, keramik, "Book-worm", Goebel, Tyskland. Formgiven 1935.

301365. MARIA INNOCENTIA HUMMEL. Figurin, keramik, "Book-worm", Goebel, Tyskland. Formgiven 1935.

Flicka med bok. Höjd 10,5 cm.

Nr 14 i samlarboken "The No. 1 Price Guide to M.I. Hummel" av Robert L. Miller.

Smärre bruksslitage, mikronagg på rosettens ena band.

Gör en kostnadsfri värdering!

Flicka med bok. Höjd 10,5 cm.

Antal besök: 2 954