BÄGARE, silver, Hellsten Uppsala 1874.

3013135. BÄGARE, silver, Hellsten Uppsala 1874.

Höjd ca 23 cm.
Med graverad text "Af B von Platen till smältaremästaren Carl Engström för väl uppfylld 23 åriga ansvarsfull befattning". Invändigt förgylld.
Vikt ca 374 gr.

Inskription, bucklor.

Tema

Aron Oskarsson del II

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 23 cm.
Vikt ca 374 gr.

Inskription, bucklor.

Tema

Aron Oskarsson del II

Antal besök: 434