Högsta höjd (glasvas) 18 cm.
1 st brandförsäkringsmärke, möjligen i bly, troligen 1900-talets början, höjd 21,5 cm.
1 st AB Urfabriken, Tillur.
1 st måttstock, Made in USA, Interlox.
1 st parfymflaska, Baccarat kristall, 1900-talets första hälft.
1 st glasvas, 1900-talets mitt.
1 st lackdosa, Ryssland, signerad, (med skador).
4 st bestick, 1950-tal.
1 st bricka, flintgods.
1 st skål, Tyskland.
8 st frukttallrikar, England, 1900-talets andra fjärdedel.
Bestickset i originaletui, WMF, nysilver/stål.
Bruksslitage, ej genomgånget.
Högsta höjd (glasvas) 18 cm.
1 st AB Urfabriken, Tillur.
4 st bestick, 1950-tal.
1 st bricka, flintgods.
1 st skål, Tyskland.
Bruksslitage, ej genomgånget.