ALFRED ERIKSON. Målning, Läsaren, 1961.

3010941. ALFRED ERIKSON. Målning, Läsaren, 1961.

Alfred Erikson (1831-1871), målning, Läsaren, 1861, olja på duk. Avbildning av en gammal man som läser på bänk, signerad och daterad längst ner till vänster, 46x40,5 cm (70x63.5cm).

Knäcka. Ramen är något skruvad och reparerad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 621