SAMLARTALLRIKAR samt JULTALLRIKAR, ca 84 st, 18/1900-tal.

301057. SAMLARTALLRIKAR samt JULTALLRIKAR, ca 84 st, 18/1900-tal.

Ca 12 st jultallrikar, Gefle, 1900-talets mitt.
Ca 62 st diverse samlartallrikar.
Bland annat Juleplatte 1907, Norge, troligen porsgrund samt minnestallrik efter Vegas färd 1880, A. E. Nordenskiöld.

Bruksslitage, ej genomgånget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, ej genomgånget.

Antal besök: 1 159