BRANDHJÄLM, Malmö stad, 1900-talets början.

301003. BRANDHJÄLM, Malmö stad, 1900-talets början.

Läderklädd brandhjälm. Beslag av mässing. Hakrem av läder.
Malmö kommunvapen i mässing och blå emalj.
Höjd 20 cm.
Längd 30 cm.

Bruksslitage.
Färgbortfall.
Bucklig.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 20 cm.
Längd 30 cm.

Bruksslitage.
Färgbortfall.
Bucklig.

Antal besök: 1 975