Byrå med fyra lådor, fanerad i valnöt, pilaster med kannelyrer. Längd 64, bredd 49, höjd 73 cm.
Bordsspegel, höjd 51 cm.
Slitage och skador, spegel med senare bakstycke.
Bordsspegel, höjd 51 cm.