SERVISDELAR, 11 delar, porslin, "Blå Eld" Hertha Bengtsson, Rörstrand.

300938. SERVISDELAR, 11 delar, porslin, "Blå Eld" Hertha Bengtsson, Rörstrand.

En vit tekopp. Höjd 8,5 cm. Märkt Rörstrand Made in Sweden Rorstrand Inc 532.
10 st blå tefat. Diameter 17 cm. Märkta Rörstarnd Made in Sweden Rorstrand Inc 532.

Kopp med spricka och bruksslitage.
Fat i bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fat i bruksskick.

Antal besök: 7 429