SYBORD, nyrokoko, 1800-talets senare hälft.

30079. SYBORD, nyrokoko, 1800-talets senare hälft.

Fanerad i mahogny, rikt skuren pelarfot med bladmönster, låda med fackinrede. Nyckel. Längd 56, bredd 37, höjd 74 cm.

Slitage, skada på fotornamentiken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 639