VAS, porslin, möjligen Kangxi, Kina.

300765. VAS, porslin, möjligen Kangxi, Kina.

Höjd 11,5 cm.

Krackeleringar samt bruksslitage. Mindre avfällning på bården högst upp samt avslagning på undersida fotring.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 11,5 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 785