300755. MATSALSMÖBEL, 8 delar, engelsk stil, 1900-talets andra hälft.
Bordet brickmärkt Ekelunds snickerifabrik, Virserum. diameter 120, höjd 73.
3 skivor bredd 56 varav en med sarg.
6 stolar höjd 92
Skåp längd 110, bredd 46, höjd 181 cm.
Bruksslitage, skav, märken.