LJUSKRONA, mässing, 1900-tal.

300737. LJUSKRONA, mässing, 1900-tal.

Ljuskrona med fem ljuspunkter, dekor av hamrade bladverk
Diameter 44, höjd 80 cm.

Färgstänk, samt hårt smutsad yta, enstaka repor, en ring på ljusarmen av, medföljer, ej genomgången.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 44, höjd 80 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 880