KAFFESERVIS, 26 delar, porslin, "Otello", Rörstrand, omkring 1900-talets mitt.

300668. KAFFESERVIS, 26 delar, porslin, "Otello", Rörstrand, omkring 1900-talets mitt.

1 Kaffekanna, höjd ca 23,5 cm
1 sockerskål m. lock, höjd ca 9 cm
1 gräddkanna, höjd ca 9,5 cm
11 koppar m. fat, diameter (fat) ca 13,5 cm
12 assietter, diameter ca 17 cm.

Slitage. Enstaka nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 Kaffekanna, höjd ca 23,5 cm
1 gräddkanna, höjd ca 9,5 cm

Slitage. Enstaka nagg.

Antal besök: 3 287