30052. SKEDAR, 18 st, silver, två olika modeller, Christian F. Heise, Jens Sigsgaard, Danmark, 1920-40-tal. Vikt 532 gram.
7 matskedar, längd 20 cm samt uppläggningssked 16,5 cm.
4 matskedar, längd 20, 2 matskedar längd 17,5 - 18,
3 teskedar ca 12 cm, slev höjd 13 cm.
Bruksslitage. Åtta skedar med gravyr på undersida.