LUDWIG ERNST RONIG. målning, ängslandskap, fördubblad.

3003897. LUDWIG ERNST RONIG. målning, ängslandskap, fördubblad.

Ludwig Ernst Ronig (1885-1959/60), målning, ängslandskap, olja på duk, fördubblad. Avbildning av ett ängslandskap med stark molnbildning, signerad längst ner till höger, 36x29cm (42,5x35,5 cm).

Lackbildning och till höger var duken något förvrängd och drogs hårt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 579