GOLVLAMPA, keramik, Törngrens Keramik, 1900-talets mitt.

300106. GOLVLAMPA, keramik, Törngrens Keramik, 1900-talets mitt.

Med figural dekor, färger gående i blå samt brun glasyr.
Höjd exklusive lampskärm: 65 cm
Höjd inklusive lampskärm: 82 cm.

Smärre bruksslitage. Ej genomgången.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 751