RÖKELSEKAR. Kina, brons, 1800-tal.

3001002. RÖKELSEKAR. Kina, brons, 1800-tal.

Fyrkantig form , lätt utsvängda sidor, öron i gallerform .
Höjd 72 mm och 150 x 150 mm
På undersidan märkt med Xuandes sexkaraktärsmärke.

Bruksslitage i form av små nagg och hack.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 72 mm och 150 x 150 mm

Antal besök: 480