300046. MATSALSMÖBEL, 5 delar, nyrenässans, omkring sekelskiftet 1900.
Bord samt 4 stolar.
Bord längd 135, bredd 78, höjd 74 cm
Stolar rygghöjd 120, sitthöjd 46 cm.
Bordet med bruksslitage, slagmärken, fläckar samt repor. Stolarna med enstaka slagmärken samt repor.