SERIETECKNAREN CARL BARKS EGET EXEMPLAR AV KALLE ANKA PÅ SVENSKA FRÅN JULI 1950 T. O. M. DECEMBER 1951.

3000306. SERIETECKNAREN CARL BARKS EGET EXEMPLAR AV KALLE ANKA PÅ SVENSKA FRÅN JULI 1950 T. O. M. DECEMBER 1951.

Serietidningar. Barks, Carl, amerikansk serieskapare, (1901-2000). Walt Disney'Comics. Vol. II (Incomplete). Swedish Edition Juli '50-Dec- 51. Fjorton (14) inbundna nummer av Kalle Anka i den svenska utgåvan från juli 1950-december 1951 inbundna i ett blått klotband med förgylld pärmtext. Proveniens. Volymen kommer från serieskaparen Carl Barks bibliotek enligt ett äkthetsintyg från auktionsfirman Bonham's som auktionerade ut Carl Barks bibliotek. Tre av tidningarna har stämpeln "Office copy" på främre omslaget.

Inlagorna uniformt tonade, annars god kondition.

Tema

Bokauktion oktober

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Bokauktion oktober

Antal besök: 1 145