CARL FAGERLUND. Bordslampor, ett par, kristall och mässing, Orrefors. 1900-talets mitt.

299799. CARL FAGERLUND. Bordslampor, ett par, kristall och mässing, Orrefors. 1900-talets mitt.

Rundlar i glas. Etikettmärkta "Design Carl Fagerlund". Höjd 45,5 cm.

Smärre bruksslitage. Ena lampsockeln med skador på plasten till skärmhållaren.

Carl Fagerlund (1915–2011)

Gör en kostnadsfri värdering!

Carl Fagerlund (1915–2011)

Antal besök: 5 283