299789. MATSALSGRUPP, 5 delar, Gustaviansk stil, 1900-tal.
Grönmålat.
Bord med 2 st iläggsskivor.
1 st bord med cirkulär skiva, diameter 113,5, höjd 73,5, totallängd 209,5 cm.
4 st stolar, sitthöjd 45 cm.
Bruksslitage, repor, slagmärken, utdragslist på ena sidan saknas.