Avlutad. Skrivklaff med invändig lådinredning. 4 större lådor. En övre låda. Längd 122, bredd 46, höjd 137 cm.
Senare list i nederkant. Saknas på ena sidan.
Slitage. Märken. Repor.
Slitage. Märken. Repor.