SERVISDELAR, ca 61 delar, porslin, "Gunnar", Gunnar Wennerberg , Gustavsberg, omkring 1900.

299758. SERVISDELAR, ca 61 delar, porslin, "Gunnar", Gunnar Wennerberg , Gustavsberg, omkring 1900.

Bestående av 12 tallrikar, 14 assietter, 14 förrättstallrikar, 14 djupa tallrikar, 2+1+1 uppläggningsfat, ett större runt fat, såsskål, mindre terrin med lock.

Slitage, sprickor och smärre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 915