(4 delar inklusive lock).
Vas, dekorerad med kanton-emalj, höjd 24 cm, 1800-talets början.
Tazza, Bencharong-vara (kinesiskt porslin för thailändsk marknad), höjd 5,2 cm.
Lockdosa, kanton-emalj dekor, höjd 3,6 cm.
Bruksslitage.
(4 delar inklusive lock).
Bruksslitage.