PORSLIN, 4 delar, Kina, 1800-tal.

299735. PORSLIN, 4 delar, Kina, 1800-tal.

(4 delar inklusive lock).
Vas, dekorerad med kanton-emalj, höjd 24 cm, 1800-talets början.
Tazza, Bencharong-vara (kinesiskt porslin för thailändsk marknad), höjd 5,2 cm.
Lockdosa, kanton-emalj dekor, höjd 3,6 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

(4 delar inklusive lock).

Bruksslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 287