SKÅL, silver/916, Tapio Wirkkala, Tavastehus, 1968.

299669. SKÅL, silver/916, Tapio Wirkkala, Tavastehus, 1968.

Hamrad yta imiterande flätverk. Diameter 22 cm, höjd 9,5 cm. Vikt ca 505 g.

Bruksslitage, bottengravyr, smärre repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 962