FRANKLIN MYNTA ”Karl den store svärd”.

2995274. FRANKLIN MYNTA ”Karl den store svärd”.

Franklin Mint, ”The Sword of Charlemagne”, trogen kopia på träpanel, bladet är tillverkat av härdat stål, handtaget är 24 karat guldpläterat,
Mått ca.: totalt: 113 x 24 cm, svärd: 95 x 21 cm.

Åldersanpassat skick med tecken på slitage, partiella repor, skav och hack i träet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 703