ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1930-tal.

ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1930-tal.
2994762. ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1930-tal.

Stoppad och klädd fåtölj, främre svängda och mörkbetsade ben. Sitthöjd 48. Bredd 92, total höjd 92 cm.
Enligt uppgift har Konung Gustav VI Adolf suttit i denna fåtölj.

Slitage, enstaka fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, enstaka fläckar.

Antal besök: 668