STOLAR, 7+1 st, 1900-talets första hälft.

2994560. STOLAR, 7+1 st, 1900-talets första hälft.

Alm och fur. Genombruten rygg, skuren dekor, svängda kopplade ben. Bredd 44, sitthöjd c:a 47 cm.

Bruksslitage, smärre skador, sitsarna med sprickor/glipor, något maskstungna. En stol målad, med flagnande färg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 386