STEFAN DANIELSSON (FÖDD 1976). "Killa".

2993478. STEFAN DANIELSSON (FÖDD 1976). "Killa".

Kollage på papper, bildmått ca 18 x 13 cm.
Signerad Stefan Danielsson a tergo, 2004/2006

Övrig information:
Stefan Danielsson gör konst på teman som skräck, mystik, död och det ockulta, med stark utgångspunkt i kulturella motiv från Afrika och Haiti.

Proveniens:
Galleri Loyal. Stockholm, Sweden, 2006.

Ej examinerad ur ram.

Gör en kostnadsfri värdering!

Övrig information:

Proveniens:

Ej examinerad ur ram.

Antal besök: 696