Kollage på papper, bildmått ca 18 x 13 cm.
Signerad Stefan Danielsson a tergo, 2004/2006
Övrig information:
Stefan Danielsson gör konst på teman som skräck, mystik, död och det ockulta, med stark utgångspunkt i kulturella motiv från Afrika och Haiti.
Proveniens:
Galleri Loyal. Stockholm, Sweden, 2006.
Ej examinerad ur ram.
Övrig information:
Proveniens:
Ej examinerad ur ram.