Kollage på papper, bildmått ca 18x13 cm / bladstrl 20 x 26 cm. Signerad och daterad a tergo, Augusti 2005.
Övrig information
Stefan Danielsson gör konst på teman som skräck, mystik, död och det ockulta, med stark utgångspunkt i kulturella motiv från Afrika och Haiti.
Proveniens:
Galleri Loyal. Stockholm, Sweden, 2006.
Övrig information
Proveniens: