PARTI SILVER, 3 delar, Bl. a sked "Konge/Acorn", Johan Rohde, Georg Jensen, Danmark.

299316. PARTI SILVER, 3 delar, Bl. a sked "Konge/Acorn", Johan Rohde, Georg Jensen, Danmark.

Supsked/mindre sked i sterlingsilver. "Konge/Acorn", Johan Rohde, Georg Jensen, Danmark. Längd ca 10,5 cm. Stämplad Georg Jensen Sterling Denmark.
Skål på fot i silver. Fot med växtdekor. Tillverkad av Lundström A, Lund, 1920. Höjd 6,5 cm. Diameter 8 cm. Stämplad 830 S, kattfot, S, ALM, L, S7.
Tesked i silver. Längd 10,5 cm. Stämplad GAB, Kattfot, S, Stockholms stads stämpel, O8, Vasakärven.
Totalvikt 93 gram.

Bruksskick.
Skål med bucklor, märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Totalvikt 93 gram.

Bruksskick.
Skål med bucklor, märken.

Antal besök: 1 222