Supsked/mindre sked i sterlingsilver. "Konge/Acorn", Johan Rohde, Georg Jensen, Danmark. Längd ca 10,5 cm. Stämplad Georg Jensen Sterling Denmark.
Skål på fot i silver. Fot med växtdekor. Tillverkad av Lundström A, Lund, 1920. Höjd 6,5 cm. Diameter 8 cm. Stämplad 830 S, kattfot, S, ALM, L, S7.
Tesked i silver. Längd 10,5 cm. Stämplad GAB, Kattfot, S, Stockholms stads stämpel, O8, Vasakärven.
Totalvikt 93 gram.
Bruksskick.
Skål med bucklor, märken.
Totalvikt 93 gram.
Bruksskick.
Skål med bucklor, märken.