Ej komplett.
Delar som finns är del 4, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17.
Illustrationsverket Den femte olympiaden, Olympiska spelen i Stockholm i bild och ord, 1912.
Broschyr: Spelens öppnande och cykelloppet.
Broschyr: Maratonloppet.
Broschyr: del 1, Antika och moderna olympiska spel, framsida med illustration av Axel Törneman.
Broschyr: del 2, Sverige inför olympiska spelen.
Broschyr: del 3, Stadion och inomhustennis.
Medföljande diverse tidningar: Idrottsbladet, Idrottsliv, tidningen Rotbom, Strix, Folket i bild, Kasper, de Olympiska spelen i Antwerpen, 1920.
Bruksslitage, skador, delvis extensiva skador, lagningar, ej genomgånget.
Ej komplett.
Broschyr: Maratonloppet.