DIVERSE FIGURINER, porslin, 7 st, 1900-talets första hälft.

299140. DIVERSE FIGURINER, porslin, 7 st, 1900-talets första hälft.

Delvis politiska nidbilder (Gulaschbaron, Dollarprinsessa, Carl Ferdinand).
Liten flicka med gås, 1900-talets senare hälft.

Bruksslitage, lagningar, mindre gräddkanna limmad vid mynning, Carl Ferdinand skada vid käpp, Gulaschbaron (askfat) med sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 2 266