KARAFF, glas, "Rustica", Göran Wärff, Pukebergs glasbruk.

299009. KARAFF, glas, "Rustica", Göran Wärff, Pukebergs glasbruk.

Höjd ca 25 cm.

Bruksslitage, smärre nagg vid mynningen samt på proppens nedre kant. Smärre kalkavlagring invändigt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 25 cm.

Antal besök: 6 247