SPEGEL med LJUSLAMPETTER, Art Deco, 1930/40-tal.

298930. SPEGEL med LJUSLAMPETTER, Art Deco, 1930/40-tal.

Beslag samt lampetter i bemålad/patinerad metall. Ljuslampetter med otydlig märkning. Spegel etikettmärkt G&T. Spegel höjd ca 80, bredd ca 40 cm.

Slitage, nagg. Spegelornament möjligen sekundära.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 015