VAS. Emaljerad koppar. Kina troligen Republik, tidigt 1900-tal.

29892. VAS. Emaljerad koppar. Kina troligen Republik, tidigt 1900-tal.

Polykrom dekor av figurscener i europeisk stil. Bär Qianlongs märke. Höjd 17 cm.

Mynningsslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mynningsslitage.

Antal besök: 1 785