SERVIS, 74 delar, porslin, "Ostindia", Rörstrand.

298326. SERVIS, 74 delar, porslin, "Ostindia", Rörstrand.

5 tekoppar.
6 tefat, diameter 15,5 cm. (2 med kantnagg)
8 buljongkoppar med hänklar, diameter 13 cm. (En med trasig hänkel)
7 buljongkoppsfat.
6 assietter, diameter 18 cm. (3 med nagg samt spricka)
5 djupa tallrikar, diameter 21 cm.
5 tallrikar, diameter 24 cm. (En med nagg)
1 kaffekanna. (Saknar lock)
1 tekanna.
1 såssnipa.
1 gräddsnipa
1 sockerskål med lock. (Nagg i lock)
10 kaffekoppar.
12 kaffefat.
1 ljusstake. (Nagg)
3 skålfat, längd 23 cm.
1 terrin.

Bruksslitage. Se objektbeskrivning för utförlig konditionsrapport.

Gör en kostnadsfri värdering!

5 tekoppar.
7 buljongkoppsfat.
1 kaffekanna. (Saknar lock)
1 tekanna.
1 såssnipa.
1 gräddsnipa
10 kaffekoppar.
12 kaffefat.
1 ljusstake. (Nagg)
3 skålfat, längd 23 cm.
1 terrin.

Antal besök: 1 447