HELGE HÖGBOM. Skulptur i patinerad brons, stående modell, signerad Högbom.

298280. HELGE HÖGBOM. Skulptur i patinerad brons, stående modell, signerad Högbom.

Stående naken kvinna monterad på marmorsockel.
Höjd 20 cm.
Total höjd 22 cm.
Signerad Högbom.

Helge Högbom, född 1910.

Bruksskick.
Sockel med små märken.

Helge Högbom (1910–1966)

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 20 cm.
Total höjd 22 cm.
Signerad Högbom.

Helge Högbom, född 1910.

Bruksskick.
Sockel med små märken.

Helge Högbom (1910–1966)

Antal besök: 2 178