298120. MATSERVIS, ca. 100 delar, Gustafsberg. "Sultan", 1900-talets början.
17 djupa tallrikar, 16 tallrikar, 10 assietter, 4 uppläggningsfat, 3 uppläggningsskålar, 2 såsskålar, såskanna, terrin med fat. tillbringare samt 20+25 assietter.
Bruksslitage, såskanna med större missfärgningar. Enstaka nagg.