Vas signerad B Vallien, höjd 16,5 Fat signerad M J (Mats Jonasson), diameter 16,5 Skål fuga, diameter 20 Vaser, skål Orrefors, högsta höjd 30 cm.
Bruksslitage, obetydlig nagg.