2979567. SKÅP/POSTSKÅP, med fack, 18/1900-tal.
Postskåp med fackindelning, 15 mindre, 2 större fack. Vikbara skåpdörrar med gångjärn. Bemålat gul ådermålning.
Höjd 98 cm
Bredd 96 cm inkl gångjärn
Djup 41 cm.
Ålders och bruksslitage, färgskav, märken, stötmärken.
Höjd 98 cm
Bredd 96 cm inkl gångjärn
Djup 41 cm.