LARS PIRAK. Renar på språng, olja på duk, signerad, med skuren träram.

2977785. LARS PIRAK. Renar på språng, olja på duk, signerad, med skuren träram.

Ca 24 x 33,5 cm.
Ramens yttre mått ca 35 x 44 cm.

Ram med mindre stötmärken.

Lars Pirak (1932–2008)

Tema

Samisk konst och konsthantverk

Gör en kostnadsfri värdering!

Ca 24 x 33,5 cm.

Ram med mindre stötmärken.

Lars Pirak (1932–2008)

Tema

Antal besök: 1 404