7 st assietter. Diameter 16 cm. Märkta Royal Copenhagen 10/8092, första sortering.
7 st kaffefat. Diameter 13 cm. Märkta Royal Copenhagen 10/8040, första sortering.
5 st kaffekoppar. Höjd 6 cm. Märkta 16 cm. Märkta Royal Copenhagen 10/8040, första sortering.
Lövformat fat. Längd 23 cm. 16 cm. Märkta Royal Copenhagen 10/1599, första sortering.
Vas. Höjd 14,5 cm. 16 cm. Märkta Royal Copenhagen 10/1803, första sortering.
Ett par ljusstakar. Höjd 11 cm. 16 cm. Märkta Royal Copenhagen 10/1711, första sortering.
Mjölkanna. Höjd 12 cm. Märkt 16 cm. Märkta Royal Copenhagen 10/1539, första sortering.
Sockerskål med lock. Höjd 11,5 cm. Märkt 16 cm. Märkta Royal Copenhagen 10/1680, första sortering.
5 st askfat. Diameter 7,5 cm. 16 cm. Märkta Royal Copenhagen 10/1505, första sortering.
3 st skålar. Diameter 10-12 cm. 16 cm. Märkta Royal Copenhagen 10/1551, 1550A, 1656, första sortering.
Bruksskick.
En ljusstake med nagg.
Bruksskick.
En ljusstake med nagg.