FÄLLBORD, alrot/svärtat trä, omkring 1800.

297646. FÄLLBORD, alrot/svärtat trä, omkring 1800.

Skiva i alrot, ben i svärtat trä. Höjd 73, diam 83 cm.
Proveniens: Kurt och Inga Ahlström, Sjöbonäs egendom, Hjo.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 124