VAS, keramik, Art Deco, sannolikt Einar Luterkort, Upsala-Ekeby. 1930-tal.

297619. VAS, keramik, Art Deco, sannolikt Einar Luterkort, Upsala-Ekeby. 1930-tal.

Dekor i relief i form av kvinnofigurer, grön kopparoxidglasyr.
Diameter 16, höjd 17 cm.

Bruksslitage, smärre repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 16, höjd 17 cm.

Bruksslitage, smärre repor.

Antal besök: 6 053