VAS, lergods, sannolikt Møller & Bøgely, Danmark. omkring år 1900.

297603. VAS, lergods, sannolikt Møller & Bøgely, Danmark. omkring år 1900.

Urnmodell med handmålad dekor och blank glasyr. Signerad.
Diameter ca 18 cm, höjd 16 cm.

Smärre bruksslitage, krackelyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 174