Litet hörnskåp, England, omkring 1880.

2975518. Litet hörnskåp, England, omkring 1880.

mahogny Profilerad ram och pediment. Tresidig kropp med en bred dörr glaserad bakom en diamantstag. Brett, spetsliknande band i gavelfältet. HxLeg längd: ca. 65 x 38 cm.

Tecken på slitage, partiella repor och stötar.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 635